Klub učiteľov Hejného metódy Ružomberok

VITAJTE

Hejného metóde sa venujem piaty rok a čím viac prenikám do jej tajov, tým viac sa mi páči. Táto metóda sa šíri v slovenských školách možno pomalšie ako by si zaslúžila a tak vítam iniciatívu Indície  pomôcť jej rozmachu aj prostredníctvom Klubov učiteľov Hejného metódy.

Ružomberok patril medzi prvé mestá, v ktorých našli učitelia dostatok odvahy a umožnili svojim žiakom zažiť matematiku ináč, ako ich rodičia, či starší spolužiaci.  Učia žiakov diskutovať, navzájom sa počúvať, argumentovať, spolupracovať, často ste svedkami radosti z objaveného, priestor na úspech majú aj tí najslabší žiaci.

DSC00869

Ak učiteľ správne vedie žiakov, žiaci sú schopní riešiť aj takto náročné problémy a úlohy.  Aj tí slabší žiaci. Každý si nájde svoju úroveň náročnosti úloh. A o to predsa ide – aby sme každé dieťa posunuli čo najďalej podľa jeho schopností a možností. Vďaka tejto metóde objaví svoje nadanie pre matematiku podstatne viac žiakov a ďalší nebudú síce matematickí géniovia, ale nebudú sa ani báť popasovať s problémami a nebudú sa báť matematiky.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Klub učiteľov HM bude slúžiť učiteľom najmä na výmenu skúseností, vzájomnú motiváciu, zdieľanie zážitkov z vyučovania, povzbudenie. Náš Ružomberský je otvorený pre všetkých, ktorí sú ochotní prísť medzi nás.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mária Grafová, vedúca KUHM v Ružomberku

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: