Klub učiteľov Hejného metódy Ružomberok

Domovská stránka » KTO SME » VITAJTE

VITAJTE

Reklamy

Hejného metóde sa venujem od roku 2012 a čím viac prenikám do jej tajov, tým viac sa mi páči. Táto metóda sa šíri v slovenských školách možno pomalšie ako by si zaslúžila a tak vítam iniciatívu Indície  pomôcť jej rozmachu aj prostredníctvom Klubov učiteľov Hejného metódy.

Ružomberok patril medzi prvé mestá, v ktorých našli učitelia dostatok odvahy a umožnili svojim žiakom zažiť matematiku ináč, ako ich rodičia, či starší spolužiaci.  Učia žiakov diskutovať, navzájom sa počúvať, argumentovať, spolupracovať, často ste svedkami radosti z objaveného, priestor na úspech majú aj tí najslabší žiaci.

DSC00869

Ak učiteľ správne vedie žiakov, žiaci sú schopní riešiť aj takto náročné problémy a úlohy.  Aj tí slabší žiaci. Každý si nájde svoju úroveň náročnosti úloh. A o to predsa ide – aby sme každé dieťa posunuli čo najďalej podľa jeho schopností a možností. Vďaka tejto metóde objaví svoje nadanie pre matematiku podstatne viac žiakov a ďalší nebudú síce matematickí géniovia, ale nebudú sa ani báť popasovať s problémami a nebudú sa báť matematiky.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Klub učiteľov HM bude slúžiť učiteľom, ktorí absolvovali Základný kurz Hejného vyučovacej metódy, najmä na výmenu skúseností, vzájomnú motiváciu, zdieľanie zážitkov z vyučovania, povzbudenie. Náš Ružomberský je otvorený pre všetkých, ktorí sú ochotní prísť medzi nás zdieľať svoje skúsenosti..

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mária Grafová, vedúca KUHM v Ružomberku

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: